Polonia Środa Wlkp - Bałtyk Gdynia 5:0 [relacja]

Bałtyk Gdynia przegrał 0:5 z Polonią Środa Wielkopolska. Wynik odzwierciedla przebieg meczu. Gospodarze zdominowali nas w pierwszej połowie spotkania i do przerwy prowadzili już 4:0. Nam brakowało atutów w konstruowaniu ataków i popełniliśmy zbyt proste błędy w defensywie.

Bramki: Igor Jurga 19', Adam Gajda 30' 33', Luis Henriquez 39', Krzysztof Bartoszak 64'

Bałtyk: Matysiak – Korpalski, Demianchuk, Zakrzewski, Górski (64' Andryszak), Kręcki [ż] (62' Redecki), Letniowski, Garczewski (82' Garczewski), Bartlewski, Sobiecki [ż], Biskup (58' Jankowski).

Polonia: Radliński – Kozłowski, Skrobosiński, Borucki, Henriquez, Jurga (68' Nowak), Zgarda (46' Górzyński), Kujawa, Gajda (65' Gwit), Wilk, Bartoszak (65' Pawlak).

Dzisiejsze spotkanie po części nakreśliło nam, jak trudna będzie ta runda. Zgrana i doświadczona drużyna, jaką jest Polonia, dobitnie nam to dziś pokazała. Rywale usiedli na nas wysoko od początku meczu, osiągnęli przewagę i w końcu zaczęli trafiać do naszej bramki. W dodatku gospodarze przeważali warunkami fizycznymi i naszej drużynie było ciężko rywalizować jak równy z równym. Do tego nie uniknęliśmy błędów, których popełniliśmy za dużo i zbyt szybko rozstrzygnęły się losy meczu. Wspomnijmy również o dwóch ważnych ogniwach, których dziś zabrakło. Michał Marczak pauzował za cztery żółte kartki, zaś Przemysław Czerwiński zmaga się z kontuzją. Cóż, wysoka porażka, jeszcze niejeden mecz przegramy, ale nie opuszczamy głów i punktów trzeba będzie szukać za tydzień.